Sissoko biraz gecikmeli gelecek

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa Afyon kampı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sissoko biraz gecikmeli gelecek

Fuat Çapa, "Polonya'da gerçekten çok iyi anlamda bir kamp yaptık. Bu konuda masrafları karşılayan ve bu kampa vesile olan İlengiz Gürel arkadaşıma tekrar teşekkür etmek istiyorum. En az 8 farklı ülkede kamp yapmış bir antrenör olarak aralarında en iyisiydi diyebilirim.

Oyuncularımızın Polonya kampında göstermiş oldukları gayret ve çaba bizi çok mutlu etti. Oyuncularımızla sık sık görüşmeler yaptık. Bireysel gelişimleri açısından da çok faydalı bir dönem oldu. Güzel bir hazırlık maçı oynadık. Maçı hem kazandık hem de çok iyi bir performans sergiledik. Artık önümüzde bir Afyon kampı var. Polonya'ya gelemeyen oyuncular da bu kampa dahil oldular ve olmaya devam edecekler. Afyon'da 4-5 tane hazırlık maçı oynamak istiyoruz. Afyon'a 28 kişi ile gidiyoruz ama daha sonra katılacak isimlerle birlikte bu rakam 32-33'leri bulacak. Daha sonra da bu kadroyu 28'e düşürüp yeni sezonda bu isimlerle mücadele edeceğiz.

Kadroya dahil olmasını beklediğimiz isimler var. Bu isimlerin katılıp katılmaması bizim sezon içerisindeki hedeflerin belirlenmesini sağlayacak. Pasaportunu kaybettiği için Sissoko biraz gecikmeli gelecek. Kendisi bir aksilik olmazsa Cumartesi günü Afyon kampına katılacak. Emre Güral ve Milinkoviç'in bu takımda kalmalarını ve bizimle devam etmelerini isterim. Kendilerinin beklentilerini hepimiz biliyoruz. Yönetimimiz görüşmelerini devam ettiriyor. İnşallah bizimle devam ederler.

Dün akşam Osman Taş ile kısa bir görüşmemiz oldu. Açıkçası beklediğim gibi bir görüşme olmadı. Çok fazla detaya girmenin bir anlamı yok. Yönetim kendi arasında oturup değerlendirecek. Ödeme konuları gibi idari meseleler onların ilgilendiği konular. Ben bu sezon sadece sahanın içerisi ile ilgileneceğim.

Afyon'da oynayacağımız iki tane hazırlık karşılaşması belli oldu. 20 Temmuz'da Göztepe ile 26 Temmuz'da da Denizlispor ile oynayacağız. Fikstür çekiminin ardından da diğer rakipler belli olacak." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27