Son damlasına kadar sahip çıkacağız

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Lideri Murat Diri 2020 yılı öncesi tüm Eskişehirlilerin yeni yılını kutlayan bir kutlama mesajı yayınladı.

Son damlasına kadar sahip çıkacağız

Murat Diri yazılı olarak yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı;

"Koskoca bir yılı geride bıraktık. Belki bazıları için 2019, hayatlarının dönüm noktası olarak kalacak hatırlarında. Kimi yeni bir başlangıç yaptı hayata belki. Kimi yeni bir yuva kurdu, kimi yeni bir iş. Kimi sevindi, kimi üzüldü.. Birçok hayal kurdu insanlar yeni yıl için. Yeni umutlar, yeni beklentiler, yeni projeler. Sağlık, mutluluk, para, iş ve daha niceleri...  

Bizler için, yani şehrinin takımına gönül veren Eskişehirspor Neferleri için durum biraz farklı. Bizlerinde birçok sevincimiz ve üzüntümüz oldu geçtiğimiz yılda.  İyisiyle, kötüsüyle çok şeyler yaşadık. Her türlü sıkıntıya, kötü gidişe rağmen, iyi günde olduğu gibi, kötü günde de peşini bırakmadığımız sevdamızın arkasından, binlerce kilometre yol yaptığımız bir yıl olarak kalacak aklımızda 2019. Ve hatta en önemlisi, FUAT ÇAPA&BİZİM ÇOCUKLAR diye bahsedeceğiz 2019’dan.. Sadece Eskişehirspor için değil. Türk futbol tarihine eşi benzeri görülmemiş bir hikaye bıraktık. Kitabı yazılır filmi çekilir bir sezon yaşadık. Vazgeçmeyenlerin sezonuydu. Eskişehirspor davasının ölmeyeceğini yeniden gösterdik tüm Dünyaya...

Bunca seneye sığdırdığımız onca mutluluk, onca hüsran iyisiyle kötüsüyle bizim olan sevinçler, hüzünler… 

Hangi durumda olursak olalım peşini bırakmadığımız o asil renkler, heyecandan uyuyamadığımız geceler, bitmek bilmeyen deplasman yolları, son dakika galibiyetleri ve mağlubiyetleri... 

Kısacası bazen sevinç, bazen keder ki çoğunlukla keder.

 Bizler o kederli günlerde bu armanın dimdik duruşuna vurulduk, İstanbul hegomanyasına başkaldırısına aşık olduk. Tertemiz sevdasıyla, karşılıksız cefasıyla gurur duyduk. Evini geçindirdiği boya sandığını, evini ısıttığı kiremitleri satarak deplasmana giden ağabeylerimizin hikâyeleriyle hüzünlendik. Onbinlerce gittiğimiz deplasmanlarla böbürlendik. İşte hikayelerle büyüyen bizler asla unutulmayacak bir hikaye bıraktık 2019’a.. Fakat durum ne olursa olsun o formanın gittiği her yerde siyah kırmızı bayrağı dalgalandırdık.

Şimdi tarihimizin en zor dönemecinden geçiyoruz. Bizler bu zorlu sınavdan geçeceğimize inanıyoruz. 

Zaten, ne zaman bu cefakar taraftar girdiği hangi sınavı veremedi ki? Tarihimiz boyunca defalarca yenildik küme düştük. Fakat bunların hiçbirinde hiç kimse Es-Es taraftarı da küme düşmüştür diyemez. 

Hangimiz kupalara aşık? 

Hangimiz bu takımı süper ligde diye sevdi? 

Hangimiz küme düştük diye mücadeleden vazgeçti? 

Varsın zor günler geçirelim, varsın takımımız zor günler geçirsin. Bu sıkıntıları sonlandıracak ve yeni başarılara yelken açacak olanlar yine bizleriz. 

Bizimde beklentilerimiz var yeni yıldan. Hayallerimiz, umutlarımız, hedeflerimiz. Yaşlısıyla, genciyle, büyüğüyle, küçüğüyle yediden yetmişe tüm Türkiye'de herkesin hafızasında yer edinmiş bu efsane taraftarın, yeni yıldan en büyük beklentisi, elbette bu sıkıntıların bir an evvel son bulması ve biz olmadan süper olamayacak o lige yükselmek.. 

Eskişehirspor Neferleri olarak bizler, bu takıma kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Dileğimiz, sesimizin ulaştığı herkesin bu takıma sahip çıkması. 

Kötülerden arınmış iyilerin hakim olduğu zulmün nefretin kavgaların olmadığı bir yıl diliyoruz.. Yeni yılda herkesin gönlünden geçenlerin gerçek olması dileğiyle..    

2020 yılında Allah yar ve yardımcımız olsun..."

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27