Yapılması gerekenler var!

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa Afyon kampında oynanan hazırlık maçı sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Yapılması gerekenler var!

1-1 sona eren Göztepe maçı sonrasında ES TV mikrofonlarına konuşan Fuat Çapa şu ifadeleri kullandı;

"Karşımızda bir Süper Lig ekibinin olması oyuncularımızın maça tedirgin başlamasına neden oldu. Bu sebepten ilk 20 dakika istediğimiz oyunu oynayamadık. Diğer bölümlerde ise gayet iyi oynadık. Karşılaşmasının ilk yarısında rakip kaleye çok fazla gidemedik. Çünkü topu ileri bölgeye taşıyacak oyuncumuz yoktu. Sissoko, Emre Güral, Milinkoviç, Jesse gibi oyuncuların kalmasını en çok bu sebeplerden istiyoruz. Topu öne taşıyıp, birebirde fark yaratacak oyunculara ihtiyacımız var. Genel olarak istek ve arzudan memnunum. Gayet tatmin edici bir oyun sergiledik. İnşallah bu performansı lige yansıtırız. Biz birebir görüşmeler ve kendi çabalarımızla buraya kadar getirdik. Dostlarımız ve ikili ilişkilerimiz sayesinde Polonya kampına gittik, buraya geldik. Bu emekleri lige taşıyamazsak kötü olur, üzülürüz. İyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Benim, teknik ekibin, sağlıkçıların ve futbolcuların artık çok fazla yapacak bir şeyi kalmadı. Yapılması gerekenler var ve bunların yapılması gerekiyor. 
Başkan bana istediği zaman ulaşabilir. Hazırladığımız rapor bizden halen istenmiş değil.
Bedirhan Göztepe maçında bir ağrı hissettiğini bize iletti, biz de riske etmek istemedik. Kamal Issah bu sezon ilk kez oynadı. 4-5 antrenman sonrasında oyuna dahil oldu. Kamal’da da risk almak istemedik ve oyundan çıkarttık.
Hasan Ulaş konusunda çok fazla germenin bir anlamı yok. Kampa katıldı. Ön plana çıkabilmek adına daha fazla özveri göstermeye çalışıyor. Rakibin avantajına dönüşen bir durum vardı biz de oyundan aldık. Diğer hazırlık maçlarında daha fazla şans veririz."

 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27