banner118

Maske kuralı tam olarak uygulanmıyor!

Yeni tip Korona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında maskesiz sokağa çıkma yasağı olan illere arasında yer alan Eskişehir'in cadde ve sokaklarında yaşayan görüntüler, bu yasağın bazı vatandaşlar tarafından pek de umursanmadığını gösteriyor.

Maske kuralı tam olarak uygulanmıyor!
banner115

Eskişehir’de son günlerde aralıklarla devam eden yağışların ardından havanın ısınmasıyla birlikte sokak ve caddeler vatandaşlarla dolup taşarken, duyarlı çoğunluğu rağmen sayıları hayli fazla olan bazı vatandaşların maskelerini takmayıp sosyal mesafe kuralını hiçe saydığı gözlemlendi.

Ülkemizde yaşanan Korona virüs (Covid-19) salgınında pozitif vakaların düşüşe, iyileşen sayısının artışa geçmesinin ardından, yeni normalleşme süreciyle birlikte kısıtlamalarda da yeni düzenlenmeler getirildi. Düzenlemeyle birlikte 65 yaş üstü ve 20 yaş altının da sokağa çıkma yasağının kaldırılması, dışarıdaki kalabalığı ve riski arttırdı. Tekrar artışa geçmeye başlayan pozitif vakalar toplumun rehavete kapıldığının göstergesi oldu.

Kısıtlamalarda yeni düzenlemeler olsa da maske kuralında bir değişiklik yapılmamasına rağmen bazı vatandaşların bu kuralı eskisi kadar dikkate almadığı görüldü. Çoğunlukla hava yoluyla bulaşan bu virüsten korunmanın en önemli yollarından olan maske, çene altında ya da burun dışarıda kalacak şekilde sadece ağzı kapatarak kullanılması ya da hiç kullanılmaması, bu artışın en büyük sebepleri arasında görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30