Altın Ayı ödülünü o film kazandı

70. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde (Berlinale) en iyi film dalında verilen Altın Ayı ödülünü yönetmen Muhammed Rasoulof'un Sheytan Vojud Nadarad filmi kazandı.

Altın Ayı ödülünü o film kazandı

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 70. Uluslararası Berlin Film Festivali ödülleri Palast Sineması'ndaki törenle sahiplerini buldu.

İngiliz aktör Jeremy Irons'ın jüri başkanlığını yaptığı festivalde en iyi film kategorisinde Altın Ayı ödülü, İranlı yönetmen Muhammed Rasoulof'un Sheytan Vojud Nadarad adlı filme verildi. Ülkesinden çıkması yasak olduğu için törene katılamayan Rasoulof'un ödülünü kızı Baran Rasoulof aldı.

Berlinale'de Jüri Büyük Ödülü'nü ABD'li Eliza Hittmann'ın yönettiği "Never Rarely Sometimes Always'' alırken, en iyi yönetmen dalında "Gümüş Ayı" ödülü "Domangchin Yeoja" filmiyle Güney Koreli Hong Sangsoo'ya verildi.

En iyi kadın oyuncu dalında "Undine" filmindeki rolüyle Alman oyuncu Paula Beer, en iyi erkek oyuncu dalında ise "Hidden Away" filminde oynayan İtalyan aktör Elio Germano ödüle layık görüldü.

En iyi senaryo dalında ise "Gümüş Ayı" ödülünü "Favolacce'' filmiyle Damiano ve Fabio D’innocenzo kardeşler aldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2020, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27