Bu sıkıntıları birlikte aşacağız

Kemal Kılıçdaroğlu, "Pek çok sıkıntıyı bugün de yaşıyoruz. Ama bu sıkıntıları birlikte aşacağız, beraber aşacağız, dostlarımızla aşacağız, Millet İttifakı ile aşacağız ve beraber güzel Türkiye'yi inşa edeceğiz" dedi.

Bu sıkıntıları birlikte aşacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1923 yılında imzalanan Mübadele Sözleşmesi'nin 99'uncu yıl dönümü kapsamında hizmete sunulan Balkan Dernekleri Yerleşkesi'nin açılışını gerçekleştirmek üzere Kocaeli'nin İzmit ilçesine geldi. Törende, Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, belediye başkanları ve partililer de yer aldı.

Törende açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, "Balkanlar deyince yüreğimizde derin bir sızı hissederiz. Onların türkülerini dinlediğiniz zaman o sızıyı yüreğinizin derinliklerinde görürsünüz. Çok güzel bir açılış yaptık bugün. Güzel bir bina var, yerleşke var. İçinde umarım, tarihin derinliklerinde yer alan pek çok anıyı görmüş oluruz. Evet, bunları yaptık. Acıları unutmayalım diye. Acıları unutmamak, geleceği daha sağlıklı inşa etme açısından son derece değerlidir. Yoksa acılar elbetteki tarihin tozlu raflarında kalacaktır. Ama biz geleceğe güzel bir dünya bırakmak isteriz. Güzel bir dünya bıraktığımız zamanda evlatlarımız o güzel dünyada neşeyle, sevinçle, gelecek umuduyla yaşarlar" dedi.

"Bir şeyden de emin olmanızı isterim" diyen Kılıçdaroğlu, "Pek çok sıkıntıyı bugün de yaşıyoruz. Ama bu sıkıntıları birlikte aşacağız, beraber aşacağız, dostlarımızla aşacağız, Millet İttifakı ile aşacağız ve beraber güzel Türkiye'yi inşa edeceğiz" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından Balkan Dernekleri Yerleşkesi'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Kılıçdaroğlu, protokol üyeleri ile birlikte yerleşkede incelemelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2022, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27