Hatipoğlu: "Konuşmanız tam bir cehalet örneği"

İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş'ın, AK Parti'ye katılan Nebi Hatipoğlu'nun seçim öncesi fabrikaya yaptığı teşvik başvurusunun kabul edilmesinin ardından partiye katıldığını iddia ederek transfer ücreti ödendiğini söylemesi üzerine Hatipoğlu'ndan yanıt gecikmedi.

Hatipoğlu: "Konuşmanız tam bir cehalet örneği"
banner127

 İYİ Partili Toktaş, 'Siyasi rüşvet' olarak nitelediği Meclis konuşmasında, AK Parti’ye geçen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun seçim öncesi yaptığı 1 milyar 35 milyon TL tutarındaki teşvik başvurusunun 25 Ekim’de kabul edildiğini, Hatipoğlu'nun da 13 gün sonra AK Parti’ye geçmesi ile transfer ücreti ödendiğini iddia etti. 

 Toktaş'ın konuşmasına Nebi Hatipoğlu'ndan cevap gecikmedi. Toktaş'ın açıklamasına ateş püsküren Hatipoğlu, "Hasan Toktaş, konuşmanız tam bir cehalet örneği. İster AK Partili, ister CHP'li, ister İyi Partili ol, gidip örneğin bizim gibi Kütahya Zafer OSB'de stratejik yatırımı yaparsan bu teşviği alırsın. Bu teşvikler bölgeye ve yatırıma göre standarttır. Yatırımların aldığı bu teşvik sizin ve partili trollerinizin yaydığı algıdaki gibi nakit para ile de ödenmez. Yatırım tamamlanıp, çalışmaya başladıktan sonra yıllar içerisinde sağlanan vergi kolaylığıdır. Zaten bizim aldığımız teşvikinde onaylanması 24 Mart 2023 tarihlidir. Bu ülkede stratejik yatırım yapan herkese devletimizce sağlanan standart kolaylığı kişiye özel gibi anlatmak en hafif tabirle müfteriliktir. Sizi ve sizin gibi haysiyet düşmanlarını Yüce Türk Milleti'nin sarsılmaz vicdanına bırakıyorum." ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30