Sizinle gurur duyuyoruz!

Amatör sporlara ve sporculara destekleri ile Eskişehir’den farklı branşlarda başarılı sporcular yetiştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği tören ile 2023 yılı içinde önemli başarılara imza atan ve farklı kulüplerde ter döken sporcuları da ödüllendirmeye devam ediyor.

Sizinle gurur duyuyoruz!

 Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile belediye bürokratlarının katıldığı ödül töreninde farklı kulüplerden başarısporcular ve antrenörleri ödüllendirildi.

 25.Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda dünya birincisi olan Murat Cırık ile antrenörü Serhat Arslan, Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olan ve olimpiyat kotası alan Sümeyye Boyacı ile antrenörü Mehmet Bayrak, Dünya Gençler Raffa Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olan Eylül Cömertoğlu ile antrenörü Hakkı Ünal, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde Avrupa ikincisi olan Eda Nur Tulum ve Ayça Fidanoğlu ile antrenörleri Gökhan Dede ve Bülent Uzun, 32. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi olan Nurhan Üstünkaya ile Avrupa üçüncüsü olan Selin Zeynep Yalçınkaya ve antrenörleri Serhat Arslan, Gençler Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü olan Eslem Naz Akkuş ile antrenörü Bülent Uysal, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda üçüncü olan Muhammet Akdeniz ile antrenörü Mehmet Akyol’a ödülleri Başkan Büyükerşen tarafından takdim edildi. 

 Amatör branşlarda Eskişehir’in adını en güzel şekilde temsil eden tüm sporculara minnettar olduklarını ifade eden Başkan Büyükerşen “Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Yüzmeden bilek güreşine, atletizmden bocceye kadar birçok branşta Eskişehirli sporcularımızın başarıları ile gururlanıyoruz. Şundan şüpheniz olmasın ki Büyükşehir Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Başarı sizden, destek bizden! Atatürk’ün de ifade ettiği gibi zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştiren başta Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübümüz olmak üzere tüm amatör kulüplerimize, antrenörlerine ve çocuklarımıza spor yapmaları için olanak sağlayan ailelerine teşekkür ediyorum,” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30