Tenis Turnuvasının kazananları kupayı kaldırdı

Tepebaşı Belediyesi tarafından Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü nedeniyle düzenlediği tenis turnuvası sona erdi. Turnuvada kazananlara kupaları düzenlenen tören ile takdim edildi.

Tenis Turnuvasının kazananları kupayı kaldırdı

Tepebaşı Belediyesi ve ETA Tenis Spor Kulübü iş birliği ile düzenlenen tenis turnuvası sona erdi.

Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılına özel düzenlenen turnuvaya 13-35 yaş, 36 yaş ve üzeri ile yeni başlayan 13 yaş ve üzeri kadın-erkek 105 sporsever katıldı. 9 gün boyunca süren müsabakalar sonucu her kategorinin kazananı belli oldu. Turnuva sonunda düzenlenen kupa törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra ETA Tenis Kulübü Başkanı Erkan Yuva, Baş Antrenör Naim Burkan, sporcular ve aileleri katıldı.

Turnuvada, 13-35 yaş erkek finalinde Atakan Özen, kadın finalinde Zeynep Kıyık, 36+ yaş erkek kategorisinde Edip Koçak, kadın kategorisinde Figen Yalçın, yeni başlayan erkek finalinde Bülent Raşit Tuncel, kadın kategorisinde ise İnci Baysal İlhan kazandı.

Törende konuşan Başkan Ataç, “Bütün tenis oynayanları kutluyorum. Çok sevdiğim bir spor dalı. İnsanın düşüncesini, mantığını her şeyini geliştiren bir oyun. Daha büyük alanlar yaratıp daha çok kortlar yapmak hedefimizde. İnsanların özendiği üç şey vardır. Biri enstrüman çalmak, ikincisi lisan konuşmak ama üçüncüsü de tenis oynamak. Ben emeği geçenleri kutluyorum. Yolunuz açık olsun” dedi. 

Turnuvaya katılan sporcular Tepebaşı Belediyesi’ne ve ETA Tenis Spor Kulübüne teşekkürlerini iletiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27