Fatih Maçoğlu'ndan olay twit!

Tunceli'nin Ovacık ilçesine bağlı Bilgeç Köyü kırsalında, PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı mayın sonucu iki kardeşin öldüğü patlama Twitter'da TT olurken, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun terör örgütü PKK'yı görmezden gelen açıklaması tepki çekti.

Fatih Maçoğlu'ndan olay twit!

Tunceli Ovacık ilçesine bağlı Bilgeç köyünün Çakılyayla mezrasında bölücü terör örgütü mensuplarınca araziye önceden yerleştirdiği patlayıcıya basan çocuklardan 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu ve 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşler hayatını kaybetti.

Kahreden olay sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İki masum çocuğun hayatını kaybettiği hain saldırı Twitter'da "patlama" etiketiyle TT listesinin ilk sırasına oturdu.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun attığı tweet ise tartışmayı daha da alevlendirdi. Açıklamada PKK adını ve mayınlı tuzağı ifadesini kullanmayan Maçoğlu'na, kullanıcılar terörü meşru göstermekle suçladılar.

Ayrıca Tunceli'ye Dersim diyen Maçoğlu'da bu konuda oldukça tepki aldı. Kullanıcılar özetle," Orası dersim değil Tunceli'dir. Çocuklarımız da patlama sonucu ölmedi, pkk tarafından bombayla öldürüldü." şeklinde yorumlar yaptı.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27