banner1

Fransa'da ilginç yasak!

Fransa köpeklere yönelik bir garip karar aldı, köpeklerin havlamasını yasakladı.

Fransa'da ilginç yasak!
banner14

Ülkenin kuzeyindeki bir kasabanın belediye başkanı olan Jean-Pierre Estienne köpeği havlayanlara ceza keseceklerini duyurdu.

Havlama biçimini de tanımlayan Estienne "uzayan ve tekrarlayan" havlamalara ilşikin köpek sahiplerine 68 euro para cezası kesecek. Bu cezanın amacı ise havlama nedenil ile oluşan gürültüyü önlemek.

Belediye Başkanı Jean-Pierre Estienne yasağın gerekçesini köpeklerin "gece gündüz havlaması" ve bunun "katlanılmaz bir duruma" neden olması olarak gösterdi.

Amaçlarının köpeklerin havlamasını yasaklamak olmadığını belirten Belediye Başkanı "Tek bir havlamada insanlara ceza kesmeyeceğiz. Kasabanın köpeklere karşı bir tutumu yok ama köpek sahibiyseniz, hayvanı eğitmelisiniz de" diye konuştu.

Para cezası her kural ihlal edildiğinde kesilecek. Belediye Başkanı kararı kasabada çok sayıda ve büyük köpekleri olan bir kadın için aldıklarını açıklarken "Kendisiyle konuşmaya çalıştık ama sonuç alamadık. Bu kararı başka bir çare olmadığından aldım. Hiçbir şey yapmadan duramazdım" dedi.

Hayvan Hakları Savunma Birliği yetkilileri ise karara tepki göstererek "O zaman, Pazar sabahı kiliselerin çanlarını da yasaklayın. Köpeklerin ağzı varsa, havlamaları için" diyerek tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 16:54
banner7
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27