Avrupa’nın en çevreci ülkesi olduk

Türkiye, Avrupa’nın en çevreci ülkesi oldu. Bu güzel sonucun nedeni maddi imkansızlıklar. Enerji fiyatlarına gelen rekor zamlar vatandaşları tasarruf yapmaya zorlarken, çevre dostu ülkeler listesinde de zirveye yerleştik.

Avrupa’nın en çevreci ülkesi olduk

Elektrik ve doğalgazda Avrupa’nın zam şampiyonu Türkiye bir listede daha zirveye oturdu. Rekor zamların geldiği kalemlerde yapılan tasarruflar ülkemizi Avrupa’nın en çevreci ülkeleri sıralamasında zirveye taşıdı. Son iki yılda elektrik fiyatları yüzde 47,4 zamlanırken, doğalgaz faturalarına da 42,3 zamlandı. Vatandaşın eli elektrikli aletlere de, doğalgaz kombisine de gitmez oldu. 

IPSOS’un araştırmasına göre Türkiye'de halkın yüzde 58'i evde son dönemde daha fazla enerji tasarrufu yapıyor. Öte yandan Metropoll Araştırma’nın son saha araştırmasına göre halkın yüzde 82'si bu kış ısınmak için yakıt alırken zorlanacağını düşünüyor. Türkiye su ve gıda tasarrufunda da dünyada zirveye oynuyor. Ülkemiz toplu taşıma kullanma oranlarında da diğer ülkelere göre çok daha üst sıralarda. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27