500'den fazla çocuğun hayatına dokundular

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çocuklara yönelik düzenlediği ücretsiz atölye çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Çocuk Hakları Birimi tarafından Es Çocuk Evi’nde düzenlenen ‘Gel Beraber Oynayalım’ atölyesinde 500’den fazla çocuk çeşitli oyunlar ile koordinasyon ve dikkat konusunda eğitildi.

500'den fazla çocuğun hayatına dokundular
banner14
banner60

Çocuk gelişimi konusunda farklı merkezlerde çocuklara yönelik ücretsiz atölyeler ve etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, son olarak gerçekleştirdiği atölye ile dikkat ve koordinasyon konusunda çocuklara eğitim verdi. Oyun terapisti Tuğba Yıldız tarafından 3-6 yaş arası çocuklar için düzenlenen etkinlikte okullardan gelen 500’den fazla çocuk parmak kaslarını kuvvetlendirme, el-göz koordinasyonu, kontrollü çalışma, motor gelişimi, motor becerisi, renk tanıma, eşleştirme becerisi, büyük-küçük kavramı, renkleri öğrenme, hedef tamamlama ve ince ayar konularında kazanımlar sağladı. 

Çocuk gelişimi konusunda bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu belirten ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Tuğba Yıldız, çeşitli oyunlarla çocuklara birçok farklı konuda kazanım sağladıklarını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 16:00
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27