Boğaziçi mezunlar korosu sahne aldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sahne alan Boğaziçi Mezunlar Korosu, kadına ve çocuklara yönelik şiddete karşı seslendirdikleri 'Çığlık' şiiri ile Eskişehirliler tarafından ayakta alkışlandılar.

Boğaziçi mezunlar korosu sahne aldı
banner14
banner60

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki öğrencilik yıllarında müzik kulüplerinde şarkı söylemiş  kişilerin eski günlerde olduğu gibi yine birlikte müzik yapmaya karar vermesiyle 2003 yılında kurulan Boğaziçi Mezunlar Korosu, bir kez daha Eskişehirliler ile buluştu. Kuruluşundan bugüne, Boğaziçili Şef Ali Mahmut Abra yönetiminde çalışmalarını sürdüren koro, Eskişehirlilere muhteşem bir dinleti sundu.  “Şiirin İnsan Halleri” adlı repertuarını seslendiren koro, Nazım Hikmet, Orhan Veli Kanık, Cahit Sıtkı Tarancı gibi önemli şairlerin eserlerini başarıyla icra etti. Çocuğa ve kadına yönelik şiddete karşı kırmızı kurdeleler ile sahneye çıkan koro, şiddetin son bulmasını dileyerek 'Çığlık' şiirini seslendirdi. 


Etkinlik sonunda Eskişehirlilerin ayakta alkışladığı Boğaziçi Mezunlar Korosu, cumhuriyetin 100. yılı için besteledikleri 'Umut' marşını seslendirdi. 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 14:08
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27