banner1

Eskişehir'e yeni su deposu kazandırıldı

Kent merkezinde gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra kırsalda yıllarca ihmal edilen mahallelerin su sorunlarını bir bir çözen Büyükşehir Belediyesi, son olarak Seyitgazi Belediyesi’nin de yapıcı tavrı sayesinde Cevizli Mahallesi’ne bir su deposu kazandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe’ye ve ESKİ çalışanlarına teşekkür eden Cevizli Mahalle Muhtarı Kerim Çavdar, mahallenin sağlıklı suya kavuşmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. 

Eskişehir'e yeni su deposu kazandırıldı
banner14
banner60

Kent merkezi dışında kalan ilçelerde ve bağlı mahallelerinde ilgili kurumlarca yıllarca ihmal edilmiş alt yapı ve üst yapı sorunları, Büyükşehir Belediyesi tarafından giderilmeye devam ediyor.

Son olarak ESKİ ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar ile Seyitgazi’nin Cevizli Mahallesi’nde ihtiyacı karşılamayan su deposunu iptal ederek mahalleye yeni bir su deposu kazandırdı. Çalışmanın çok daha önce tamamlanabileceğini ifade eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe geçmiş dönem Seyitgazi Belediyesi’nin mülkiyet konusunda sorun çıkarması nedeniyle hizmetin geciktiğini belirtti. Cevizlililere söz verdikleri gibi depo sorununu ortak akıl ile çözdüklerini ifade eden Tepe “Geçmiş dönemde ESKİ’nin tüm girişimlerine rağmen maalesef vatandaşlarımızın sağlıklı suya erişimi konusunda ilgili yönetim zorluklar çıkarmış. Biz seçim döneminde de söz verdiğimiz gibi göreve geldiğimiz gibi ESKİ ile bu çalışmanın sonlandırılması için iletişime geçtik. Biz üzerimize düşeni yaptık. ESKİ ekipleri de büyük bir özveriyle çalışarak Cevizli Mahallemize yeni su deposunu kazandırdı. Ben Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’e ilçemize yaptığı yatırımlar, kattığı değerler dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi. 

Cevizli Mahalle Muhtarı Kerim Çavdar ise eski su deposunun atıl durumda olduğunu ve vatandaşların bu yüzden çok mağdur olduğunu ifade etti. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Seyitgazi Belediyesi’nin ortak noktada buluşmasıyla mahalleye hizmet gelmeye başladığını ifade eden Çavdar, mahalleyi sağlıklı suya kavuşturan Yılmaz Büyükerşen’e, Uğur Tepe’ye ve ESKİ yetkililerine teşekkür etti. 
 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 15:53
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27