Eskişehir İş Konseyi gündeme alınmalı

ESMİAD Başkanı Şamil Seyhan Eskişehir İş Konseyi'nin yeniden gündeme alınarak çözüm odaklı adımların atılması gerektiğini söyledi.

Eskişehir İş Konseyi gündeme alınmalı

Yazılı bir açıklama yayınlayan Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği Başkanı Şamil Seyhan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Dünya genelinde yaşanan ekonomik buhranın etkileri hayatı, üretimi ve ticareti ciddi anlamda zorlamaya devam ediyor.

Sanayici dövizle borçlanıyor. Lojistik ve hammaddeye ulaşmakta yaşadığı sıkıntılar var. 

Esnaf ve tüccar ise tedarikçilerinin her gün yaptığı zamlardan dolayı zam yapmak zorunda kalıyor. Esnaf ve tüccarların aynı malı yerine koyabilme ve tekrar pazara girebilme gibi sorunlarına kalıcı çözüm bulabilmiş değil.

Eskişehir’deki esnaf, tüccar, sanayici ve iş insanının fikirlerini ve önerilerini birleştirecek bir yönteme ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durum nedeniyle ivedilikle bir heyet oluşturulmalıdır.

Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği olarak, geçtiğimiz yıllarda şehrimizde kurulan Eskişehir İş Konseyinin, odalarımızın öncülüğünde kontrollü bir şekilde yeniden gündeme alınmasını öneriyoruz. 

Eskişehir olarak kendi ticaretimize katkı sağlar, çözüme kavuşturacak adımlar atmalıyız. Diğer şehirlere örnek olabilecek bu adım ile ülke ekonomisine de bir nebze fayda sağlayabileceğimize inanıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27