Geleceğin öğretmenlerine önemli eğitim

2014’ten bu yana çocuğa yönelik ihmal ve cinsel istismarı önleme eğitimleri düzenleyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, son olarak Anadolu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda okul öncesi ve çocuk gelişimi bölümü son sınıf öğrencilerine eğitim verdi.

Geleceğin öğretmenlerine önemli eğitim
banner14
banner60

Beşte Bir Kampanyası ile anaokulu ve ilkokullarda öğretmenler ile bilgilendirme toplantıları yapan Büyükşehir Belediyesi, öğretmenler aracılığıyla da velilere ve çocuklara ulaşmaya devam ediyor.

Çocuğa yönelik ihmal ve cinsel istismarı önleme eğitimleri, çocuklarda, ailelerde ve toplumda duyarlılık yaratmak, çocukların cinsel istismardan korunması için her düzeyde alınması gereken önlemler ile çocuk hakları ihlalinin önüne geçmek amacıyla gerçekleştiriliyor.

2014 yılından bu yana 3000’ e yakın öğretmen, 2000’e yakın veli ve 1000’e yakın üniversite öğrencisi ile bir araya gelerek eğitim veren Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi son olarak, Anadolu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda okul öncesi ve çocuk gelişimi bölümünde öğrenim gören 150’ye yakın son sınıf öğrencisine eğitim verdi. Öğrendikleri bilgilerin göreve başladıklarında kendilerine yol göstereceğini ifade eden geleceğin öğretmenleri, Büyükşehir Belediyesi’ne bu konudaki hassasiyeti dolayısıyla teşekkür ettiler. 
 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27