banner1

Gençliğe yatırım, geleceğe yatırımdır!

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gençlerle kahvaltıda bir araya geldi.

Gençliğe yatırım, geleceğe yatırımdır!
banner14
banner60

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği ve üniversite kulüplerinin temsilcilerinin katıldığı kahvaltıya Başkan Büyükerşen, Başkan Kurt, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer katıldı.

Üniversitelerdeki kulüplerin önemli etkinliklere imza attığını belirten Başkan Büyükerşen “3 üniversitemiz içerisinde de aktif olarak çalışan birçok kulübümüz olduğunu biliyorum. Gerek kampuslarda gerekse şehrin diğer noktalarında birbirinden önemli etkinliklere imza atıyorsunuz. Bizler de bu etkinliklere destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Eskişehir’de belediyeler olarak her zaman çocukları, gençleri ve kadınlara merkeze alan projeler üretemeye gayret ediyoruz. Sizler bizlere ailelerinizin emanetlerisiniz. Sizlerin eğitim gördüğü bu kentten mutlu ayrılması bizim için çok önemli. Kent merkezinde sizler için hem bizim hem Odunpazarı Belediyemizin hem de Tepebaşı Belediyemizin Gençlik Merkezleri var. Sizler için ücretsiz kurslar, geziler, seminerler düzenliyor, boş vakitlerinizi en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu merkezlerimizin sayısını arttıracağız. Çünkü çocuklara ve gençlere yapılan yatırımların, geleceğe yapılan yatırımlar olduğunun bilincindeyiz” dedi. 
 

Gençlik Merkezlerine gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Kazım Kurt ise “Gençlik Merkezlerine gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Bu Gençlik Merkezleri hem sizin hem de belediyenin yararına bir işlem. Siz burada doğrudan yararlanan insanlar olarak buradan en iyi şekilde faydalanmalısınız. Büyükşehir, Tepebaşı ve Odunpazarı Gençlik Merkezlerinden yararlanabildiğiniz kadar yararlanın. Biz burada hiçbir karşılık beklemeden size hizmet etmeye hazırız. Çünkü sosyal demokrat belediyecilik bunu gerektirir. Dezavantajlı gruplara hizmet etmek durumundayız ve zorundayız çünkü o şekilde fırsat eşitliğini sağlayabiliriz.    

Eskişehir’de yaşamaktan memnunsanız 31 Martta bunun gereğini yapmalısınız. Oy kullanmamak, sandığa gitmemek doğru bir davranış değil. Eskişehir’de 70 bin küsür öğrenci var, ama hiçbir belediyede hiçbir kamu kurumunda öğrenci temsilciliği yok. Biz gençlik merkezlerini bu yüzden açıyoruz. Gençlerin düşüncelerine bütün Eskişehir’in ihtiyacı var. Sadece üniversite de okuyan gençler değil, sanayide çalışan gençler var, işsiz gençler var. Pek çoğunuz okulu bitirdiğiniz de o işsiz gençlerin arasına katılacaksınız. Birkaç tane yabancı dil bilerek taşeron işçi olmak için çalışan üniversite mezunu arkadaşlarımız var işte bu Türkiye’nin en büyük ayıbıdır. 17 yıldır yönetimde olan iktidar buna bir çözüm bulamamışsa bu görevi yapamıyor demektir. Sizler okulu bitirdiğiniz anda sizlere yeni kapıların açılması gerekiyor. Başka türlü üniversitede okumanın bir anlamı kalmaz. Diğer illerde ki öğrenci sayıları da Eskişehir ile aynı ama o kentlere öğrenci kenti demiyorlar. Eskişehir’e öğrenci kenti diyorlar çünkü biz sizinle yaşamayı seviyoruz” dedi. 
 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27

sanalbasin.com üyesidir