banner1

Huzurlu bir toplum için çalışıyorlar

Büyükşehir Belediyesi sağlıklı yaşam ve beslenme, hukuk ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra ‘Aile İçi İletişim’, ‘Evlilikte İletişim’, ‘Ergenlikte İletişim’ ve ‘Mizaç Eğitimi / Testi’ ile kendini daha iyi tanıma konularında uzman personeller tarafından vatandaşları bilgilendiriyor.

Huzurlu bir toplum için çalışıyorlar
banner14
banner60

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, eğitim ve ücretsiz danışmanlık konularında vatandaşlara destek oluyor. Sağlıklı yaşam ve beslenme, hukuk ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra aile içi iletişim, evlilikte iletişim ve ergenlikte iletişim konularında da vatandaşlar ücretsiz olarak bilgilendiriliyor. Alanında uzman personeller tarafından verilen eğitimler kapsamında genç nesillerin daha iyi yetişmesi ve yaşam kalitelerinin arttırılarak geleceğe umutla bakmalarını sağlamaları amacıyla ‘ergen olmak ve ergen ebeveyni olmak’ konularında çocuklar ve aileleri bilinçlendiriliyor.

Bunun yanı sıra çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi ve evlilikte doğru iletişimin sağlanması amacıyla 6 modülden oluşan Evlilikte İletişim eğitimleri de devam ediyor. ‘Aşk ve Sevgi Üzerine’, ‘Sağlıklı Aile’, ‘Aile İçi İletişimin Temel Unsurları’, ‘Evlilik Çatışmasına Sebep Olan Faktörler ve Çözüm Yolları’, ‘Kadın-Erkek ve Cinsellik’, ‘Aile Bütçesi ve Kaynak Yönetimi’ gibi konularda evlenecek veya yeni evlenen çiftler bilinçlendiriliyor. Ayrıca yine ücretsiz olarak yapılan mizaç testi ile çiftelere ‘Birbirinizi Daha Yakından Tanımak İster Misiniz?’ konulu eğitim veriliyor.

Huzurlu bir toplum, sağlıklı bir aile kurumu için verilen eğitimlerin önemine dikkat çeken yetkililer, ücretsiz eğitimlerden faydalanmak isteyenlerin 0222 211 55 00 üzerinden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’ndan bilgi alabileceğini ifade ettiler.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 13:37
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27

sanalbasin.com üyesidir