İki ülkenin tarihi ve dili birdir

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. 

İki ülkenin tarihi ve dili birdir
banner14
banner60

Belediyeye gelişinde Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev’i kapıda karşılayan Başkan Büyükerşen, Türkiye ve Kırgızistan arasındaki bağların çok kuvvetli olduğunu belirtti. Büyükerşen “Ülkemiz ile Kırgızistan arasındaki ilişkiler her daim iyi olmuştur. İki ülkenin tarihi ve dili birdir. Türkiye olarak diğer Türk devletlerinin gelişmesi, ileriye gitmesi bizleri son derece mutlu ediyor. Eskişehir’de de Kırgız nüfusu oldukça fazla. Sayın Ömüraliyev’i de şehrimizde misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Türkiye’de birçok kente gittiğini ancak Eskişehir’i çok beğendiğin ifade eden Ömüraliyev ise “Kırgızistan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler çok eskiye dayanır. Sayın Büyükerşen Türkiye’de tanınan birisi. Yaptığı hizmetleri takdirle karşılıyorum. Eskişehir’de en çok merak ettiğim yerlerden birisi de Sayın Büyükerşen’in Balmumu Müzesi. Ankara’ya dönmeden önce orayı da mutlaka ziyaret etmek istiyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 11:10
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27