Online eğitimler devam edecek

20 yıldır 7’den 70’e binlerce kişiye sanat ve meslek eğitimi veren ESMEK,pandemi sürecinde ara verdiği yüz yüze eğitimlere maske ve mesafe kurallarına uyarak yeniden başlıyor.6 ayrı merkezde 84 branşta verilecek eğitimlerin yanı sıra online eğitimler de devam edecek.

Online eğitimler devam edecek

Eğitime destek kurslarından çocuk kurslarına, kişisel gelişim kurslarından bilişim teknoloji kurslarına, spor ve dans kurslarından mesleki kurslara kadar farklı alanlarda vatandaşlara ücretsiz eğitimler sağlayan Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirdiği eğitimleri mesafe ve maske kuralları ve kısıtlı katılımcı ile tekrar yüz yüze başlatıyor. Açıldığı günden bugüne eğitimde fırsat eşitliği gözetilerek 200 bine yakın kişiye destek sağlayan ESMEK, yeni dönem kayıtlarını internet üzerinden alıyor. 

2001 yılında hizmet vermeye başlayan ESMEK’in büyük bir sosyal sorumluluk projesi haline geldiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri “ESMEK, açıldığı günden bugüne 200 binin üzerinde hemşerimize sanat, enstrüman, bilişim ve teknoloji, kişisel gelişim, yabancı dil gibi birçok alanda eğitim verdi. Vatandaşlarımızın genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilmek, onlara çeşitli alanlarda el becerisi kazandırmak, meslek sahibi olmalarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve boş zamanlarını değerlendirmeleri amacıyla bu dönemde 84kurs ile ücretsiz olarak vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz.Pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizin bir bölümünü yine internet üzerinden gerçekleştireceğiz.

Kurslarımız 6 farklı merkezde gerçekleşecek. Kurslarımıza kayıt olmak isteyen vatandaşlarımız //esmek.eskisehir.bel.tr/ adresimizi ziyaret edebilirler” diyerek kurslar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların 0222 220 76 88-99 üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini belirttiler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27