Zihni Çalışkan'dan 19 Mayıs mesajı

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Zihni Çalışkan'dan 19 Mayıs mesajı
banner14
banner60

Çalışkan, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve sevincini yaşadığını belirtti.

19 Mayıs 1919'un Atatürk'ün önderliğinde Türk milletinin vatanını sahiplenerek, bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü ve geleceğini yeniden kurmaya giriştiği tarih olduğunun altını çizen Çalışkan, şunları ifade etti:

"Milletimiz bu tarihte yaktığı bağımsızlık meşalesi ile mazlum ulusların yolunu aydınlatarak esaret altındaki diğer milletlere de örnek olmuştur. Bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe duyulan inanç nedeni ile bu milli günümüz Türk gençliğine armağan edilmiştir. Her alanda kendilerine güvendiğimiz ve geleceğimiz olan gençlerimizin 19 Mayıs'ın anlamını özümseyerek, ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacaklarına, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak bunu nesilden nesile aktaracaklarına ve ülkemizi daha huzurlu günlere taşıyacaklarına gönülden inanıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 00:19
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27