Kurallara uymayanlar bizi derinden üzüyor

Dahiliye uzmanı Dr. Öztürk, "Kurallara uymayanları gördüğümüzde bu durum bizi derinden üzüyor ancak bunun dönüşünü gerek yaşlılarda gerekse gençlerde çok acı bir şekilde görüyoruz." dedi.

Kurallara uymayanlar bizi derinden üzüyor
banner14
banner60

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının artış gösterdiği Ardahan'da, "öncü savaşçı" konumundaki doktorlar, yaşadıklarını anlattı.

Türkiye'de ilk Kovid-19 vakasının görüldüğü 11 Mart'tan bu yana mesai kavramı gözetmeksizin görevlerini sürdüren doktorlar, Kovid-19 hastalarını iyileştirmek için fedakarca mücadele veriyor.

Ardahan Devlet Hastanesinde görevli doktor ve idareciler de gece gündüz demeden mesailerini vatandaşın sağlığına kavuşması için harcıyor.

Hastanenin başhekim yardımcısı anestezi uzmanı Dr. Ertaç Özeroğlu yoğun bakımdaki hastalarla birebir ilgilendiklerini, tek istediklerinin hastaları sağlığına kavuşturmak olduğunu söyledi.

Özellikle yoğun bakım sürecinin çok sıkıntılı olduğunu belirten Özeroğlu, "Burası hem hasta hem hasta yakınları açısından psikolojik olarak çok sıkıntılı bir bölüm. İyi bir süreç değil. Burada verilen mücadeleyi biz de kişisel koruyucu malzemelerimizi giyerek veriyoruz. Bu ekipmanın içinde çalışmak gerçekten de çok zor." dedi.

Özeroğlu, vatandaştan kendi sağlığı için temizlik, maske ve mesafe kuralına uymalarını istediklerini dile getirerek, insanların özellikle toplu yerlerde daha hassas olmalarını istedi.

"Mücadele tek taraflı bir mücadele değil"

Hasta yakınlarının tedavi altındaki hastalarını görmek istediğini ancak bunun kendileri için sorun oluşturduğunu anlatan Özeroğlu, "Israrcı olsalar da bizler onların sağlığı için bu kısıtlamayı getiriyoruz. Sağlıkçılar olarak insanımızın sağlığı için çalışıyoruz. İnsanımızın da bize yardımcı olmasını ve işimizi kolaylaştırmasını istiyoruz. Bu hastalıkla ancak bu şekilde baş edebiliriz. Mücadele tek taraflı bir mücadele değil." ifadelerini kullandı.

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Saliha Kazcı da salgından bir ay önce Ardahan'da göreve başlamasının ardından Kovid-19 tedbirlerine yönelik yaptıkları hazırlıklarla yoğun bir sürece girdiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 12:53
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner34

banner23

banner27