banner1

Alternatif tıp yasaklanıyor

İspanya, sağlık merkezlerinde alternatif tıbbı yasaklamayı planlıyor. Hükümet, akupunktur ve homeopati tarafından oluşan 'zararlı etkilerden' kaçınmayı amaçlıyor.

Alternatif tıp yasaklanıyor
banner14
banner60

İspanya hükümeti, sağlık merkezlerinde yoğun olarak kullanılan akupunktur veya homeopati gibi alternatif tıbbı yok etme planlarını açıkladı. Bilim ve Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan öneri, hükümetin “kanıt ve bilimsel zorluk” üzerine kurulu bir tedaviye alternatif ya da tamamlayıcı olarak kullanıldığında uygulamaların “potansiyel zararlı etkilerinden” kaçınmayı hedefliyor.

The Guardain’in haberine göre alternatif tıp olarak görülen şeyin sonuçları netleşmemesine rağmen hala kullanılması ele alınıyor. Bildiride, “Pek çok insan hala bilimsel kanıt bulunmamakla birlikte bazı tedavilerin işe yarayacağına inanıyor” ifadeleri yer alıyor.

Aynı zamanda, bu uygulamalarla bağlantılı diplomaların verilmesine son vermek için dekanlarla, başbakanlarla veya İspanyol bölgesel makamlarıyla ittifaklar kurarak İspanyol üniversitelerinde alternatif tıp eğitimi verilmesini önlemek isteniyor.

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27