Banklar geçici süreyle kaldırıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Korona Virüs ile Eylem Planı kapsamında alınan önlemlere birisi daha eklendi. Reşadiye bölgesi, Taşbaşı Bölgesi, İki Eylül Caddesi ve İsmet İnönü Caddesi başta olmak üzere birçok noktada özellikle risk grubunda bulunan 60 yaş üzeri vatandaşların kullandığı banklar geçici süreyle kaldırıldı. 

Banklar geçici süreyle kaldırıldı
banner127

Salgının yayılmasını önlemek ve halk sağlığını düşünerek birçok önlem alan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep ile özellikle risk grubundaki vatandaşlara yönelik bir önlem daha aldı. Kent merkezinde bulunan oturma gruplarının geçici süreyle kaldırıldığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "Ne yazık ki risk grubundaki vatandaşlarımızın büyük bir bölümü salgın konusunda bu mücadelenin ciddiyetini kavrayamadılar. Salgın nedeniyle kaybettiğimiz yurttaşlarımızın yaş ortalaması 75'in üzerinde. Ama bakıyoruz ki hala toplu taşımada yolcu sayımızın %20'sini 65 yaş üzeri vatandaşlarımız oluşturuyor. Belediye olarak özellikle onlar için hazırladığımız 'Evde Kal' kampanyalarının karşılıksız kaldığını görünce biz de harekete geçerek farklı önlemler almak zorunda kaldık. İlk olarak kent merkezinde yoğunlukla risk grubunun kullandığı bankları kaldırarak işe başlıyoruz. İki Eylül Caddesi, Doktorlar Caddesi, Atatürk Caddesi, Reşadiye bölgesi, Taşbaşı bölgesi, Atatürk Bulvarı başta olmak üzere yoğunluk gördüğümüz her noktadaki bankları kaldıracağız. Ben bir kez daha 60 yaş üzerindeki risk grubundaki vatandaşlarımdan rica ediyorum: Lütfen hem kendi sağlığınız hem de toplum sağlığı için evden çıkmayınız" diyerek tüm vatandaşlardan bireysel sorumluluklarını yerine getirmelerini istedi. 

Bankların kaldırılmasının yerinde bir karar olduğunu ifade eden vatandaşlar ise toplu taşımada 65 yaş uygulaması için de ülke genelinde bir karar alınması gerektiğini belirttiler. 
 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30