Çini alanında bir ilk olacak!

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen ve Çini Sanatçısı Nida Olçar’ın özel gereksinimli bireylerin katılımı ile gerçekleştirdiği çini eğitimleri, açılacak sergi ile taçlandırılacak. Özel gereksinimli bireylerin ellerinden çıkan 292 eserin yer alacağı sergi, çini alanında da bir ilk olacak.

Çini alanında bir ilk olacak!
banner127

Tepebaşı Belediyesi bünyesinde engelli bireylere yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştiren Kültür Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar ve öğrencilerinin çalışmaları, sergi ile beğeniye sunulacak.

Özdilek Sanat Merkezi’nde düzenlenen çalışmalara katılan Gökkuşağı Kafe çalışanı 8 özel gereksinimli birey, Olçar’dan öğrendikleri teknikler ile çiniden bileklikler, kitap ayraçları, kolyeler üretirken; ortaya çıkan eserler Atila Özer Karikatürlü Ev’de yer alacak sergi ile Eskişehirliler ile buluşacak. 292 eserin yer alacağı sergi, 3 Mayıs Cuma günü saat 17.30’da açılacak. Nida Olçar ve öğrencilerinin 4 aylık çalışmaları neticesinde ortaya çıkan eserlerin bulunacağı sergi, çini alanında da bir ilk olma özelliği taşıyor.

Öte yandan 5 Mayıs tarihine kadar açık kalacak olan sergide, öğrencilerin yaptığı 292 eserin satışından elde edilecek gelir de yine özel gereksinimli bireylerin yararına kullanılmak üzere bağışlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30