Çocuklar öğrenmenin keyfini yaşıyor

Büyükşehir Belediyesi çocukların okul dışında kalan zamanlarını verimli şekilde değerlendirmek ve eğitimlerine destek olmak amacıyla ücretsiz olarak verdiği atölyelere devam ediyor.  Son olarak Çocuk Hakları Birimi tarafından verilen ‘Eğlenceli Matematik Atölyesi’ çalışmalarına başladı. Atölye çalışmasına katılan çocuklar eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyor.

Çocuklar öğrenmenin keyfini yaşıyor
banner127

Büyükşehir Belediyesi çocuklara yönelik gerçekleştirdiği ücretsiz atölyelere devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda da verilen ve ailelerin büyük ilgi gösterdiği Eğlenceli Matematik Atölyesi’nde bu dönemde 60 çocuk eğitimlere başladı.  Japon eğitmen Akemi Bülbül’ün katkılarıyla düzenlenen atölye çalışmalarında çocuklar okulda öğrendikleri bilgileri eğlenceli halde pekiştirme fırsatı yakalıyor. 

Atölyenin amacının öğrencilerin ezber, formül ya da kurallardan oluşan zor bir ders olarak düşündüğü matematiği, eğlenceli etkinliklerle çocuklara sevdirmek olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, atölyede örüntü blokları, kesir kartları, kesir çubukları gibi çeşitli somut materyaller yardımıyla öğrencilerin matematiği pekiştirerek öğrenmelerini sağlayacak etkinlikler yapıldığını ve eğitimlerin Aralık ayı sonuna kadar devam edeceğini belirttiler. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30