banner116

Çocuklara Acil Durumlar Farkındalık Atölyesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi ve Afet İşleri Dairesi Başkanlığı iş birliğiyle gerçekleştirilen Acil Durumlar Farkındalık Atölyesi’nde çocuklara hayat kurtaracak bilgiler verildi.

Çocuklara Acil Durumlar Farkındalık Atölyesi
banner115

 Çocukların kendileriyle ilgili olan konularda karar verme becerilerini artırma, çocukların aile ve toplum içindeki bedensel, zihinsel ve sosyal sağlığının desteklenmesine yönelik çalışmalarına ara vermeden devam eden Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi, düzenlediği etkinliklerle farkındalık yaratmaya devam ediyor.

 Yarıyıl tatil döneminde “Drama Atölyesi, P4C Atölyesi, Matematik Atölyesi, Resim Atölyesi, Ritim Atölyesi, Acil Durum Farkındalık Atölyesi” gibi çok sayıda atölye çocuklarla buluşuyor.

 Etkinlikler kapsamında 8-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenlenen “Acil Durum Farkındalık Atölyesi” ile çocuklara hayat kurtaracak bilgiler aktarıldı. Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Dairesi Başkanlığı iş birliğiyle gerçekleşen atölyenin ilk aşamasında Çocuk Hakları Birimi’nde Afet İşleri Dairesi Başkanlığı eğitmen personeli tarafından deprem öncesi, sırası ve sonrasında alınacak bireysel önlemler hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra çocuklara deprem çantasında olması gereken malzemelerin işbirlikçi öğrenilmesini hedefleyen deprem çantası oyunu grup çalışması ile gerçekleştirildi. Atölye sonunda her evde bir acil durum çantası bulunmasını amaçlayan Afet İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından her çocuğa acil durum çantası hediye edildi. Atölyenin ikinci aşamasında ise çocuklar Afet Koordinasyon Merkezi (AFKOM), 112 Acil Çağrı Merkezi ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AFKOM) yetkililerden afet ve acil durumlara ilişkin yapılan çalışmalar hakkında; 112 Acil Çağrı Merkezi’nde acil durumların nasıl bildirilmesi gerektiği ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda yangın, deprem, sel gibi afet durumlarında yapılması gerekenler konusunda bilgilendirildiler. Uzman personelin nezaretinde ziyaret turunu tamamlayan çocuklara broşür, kitap, şapka gibi çeşitli hediyeler verildi.

   Aileler ise hayati bilgiler içeren etkinlik nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Afet İşleri Dairesi Başkanlığı yetkililerine teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30