banner118

Doğal ürünlere ilgi gün geçtikçe artıyor

Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verdiği destekler doğrultusunda hizmete sunduğu Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, vatandaşlardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Doğal ürünlere ilgi gün geçtikçe artıyor
banner115

  İlk olarak Temmuz 2019’da hizmete başlayan ve kent halkı tarafından çok sevilen Kadın Üretici Ürün Satış Noktası haftada üç gün olmak üzere Özdilek Sanat Merkezi, Batıkent Mahallesindeki Hasan Âli Yücel Belde Evi ve Uluönder Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde hizmet veriyor. Kırsal mahalle sakini üretici kadınlar, kurulan tezgahlarda ürettikleri doğal ürünleri kent halkının beğenisine sunuyor. Eskişehirlilerden ilgi gören ürünler, kadınların emeklerini kazanca dönüştürmesini sağlıyor. Tepebaşı Belediyesi tarafından ücretsiz tezgah, çadır gibi imkanların sağlandığı Kadın Üretici Ürün Satış Noktası ile kadınlar, doğal ürünlerini Eskişehirlilerle buluşturuyor. Kadın üreticiler kendilerine verilen imkandan dolayı Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletirken, vatandaş da doğal ürün tüketmekten ve kadınlara destek olduklarından dolayı memnun olduklarını ifade ediyor.

“Kadınların desteklenmesinden dolayı mutluyum”

 Pazardan alışveriş yapan Murat Gözde, “Her hafta buradayız. Burası çok iyi düşünülmüş. Hem semt sakinlerine faydası var hem de üreticilerimizi destekliyor. Ürünler çok kaliteli ve lezzetli. Ahmet Ataç’a saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz” dedi.

 Kemal Mızraklı, “Çok memnunuz ve mutluyuz. Gelip buradan alışveriş yapıyoruz. Çok güzel bir proje Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ederiz. Özellikle yumurta için geliyorum buraya” ifadelerini kullandı.

 Fatma Çelik, “Ben hep buradan alışveriş yapıyorum hem kadın üreticileri de desteklemiş oluyorum. Çok memnunum ürünler çok taze. Üretici kadınların desteklenmesinden dolayı çok mutlu oluyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Kadın Üretici Ürün Satış Noktası; salı günleri Uluönder Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde (Avlulu Çarşı arkası), perşembe günleri Özdilek Sanat Merkezi bahçesinde ve cumartesi günleri de Batıkent Mahallesindeki Hasan Âli Yücel Belde Evi bahçesinde Eskişehirliler ile bir araya geliyor.

El işi ürünler beğeniye sunuluyor

 Öte yandan Kadın Üretici El İşi Satış Noktası da faaliyetlerine devam ediyor. Kırsal mahalle sakini üretici kadınlar, çarşamba günleri Uluönder Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde el emeği göz nuru el işi ürünlerini kent halkının beğenisine sunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30