Eskişehir'de 23 Nisan coşkusu

Eskişehir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda düzenlenen kutlama etkinliği, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Eskişehir'de 23 Nisan coşkusu
banner127

Ardından günün anlam ve önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, bir konuşma yaptı. Cırıt, "Bugün Türk milletinin iradesinin, kararlarının ve sesinin yegane temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, Türk milletinin varlığı ve kaderi üzerindeki hakimiyetini resmen ilan ettiği günün yıl dönümüdür. Hakimiyetin kayıtsız şartsız millete verildiği bu anlamlı günü milletçe büyük bir gururla, şanla, şerefle kutluyoruz. 23 Nisan 1920 tarihi, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi bizim gazi meclisimizdir. Kurtuluş Savaşında İstiklal Harbinin kararları bu mecliste alınmış ve Kurtuluş Savaşımız buradan yönetilmiştir. 23 Nisan, büyük önderimiz Atatürk’ün liderliğinde milli egemenliğimizin hakim kılındığı önemli bir gündür. İşte Türk milleti için böylesine önemli olan bu günün, 23 Nisan 1924’de bayram olarak kutlanmasına karar veren Atatürk, bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da bu bayramı, çocuklara armağan etmiştir" diye konuştu.

İl Müdürü Cırıt’ın konuşmasının ardından çeşitli okullardan etkinliğe katılan minik öğrenciler hazırladıkları gösterileri sergilediler. Daha sonra bir öğrenci tarafından 'Anadolu' isimli şiir okundu. Kutlama etkinliği öğrencilerin gösterilerini tamamlamalarının ardından son buldu.

Diğer yandan kutlama etkinliğine; Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, arkeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30