Eskişehir halkı poşetli ekmek tüketiyor

2002 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in sosyal hizmet projelerinden biri olarak hizmete başlayan Halk Ekmek, rol ve tam buğday ekmeklerinin yanı sıra kepekli ve beyaz ekmek çeşitlerini de poşetli olarak üretmeye başladı.

Eskişehir halkı poşetli ekmek tüketiyor
banner127

Korona virüs salgını nedeniyle üretim tesislerinde hijyen tedbirlerini artıran Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek makine parkına yeni bir otomatik paketleme makinesi daha katarak üretilen ekmeğin tamamını poşetli olarak halka ulaştırmaya başladı.

Gıda mühendislerinin kontrolünde üretilen, gramajı tam, sağlıklı Halk Ekmek, özellikle çocuklar ile hamileler başta olmak üzere tüm vatandaşların dengeli ve sağlıklı beslenmesine büyük katkı sağlıyor. Beyaz ekmek, tam buğday ekmeği, kepekli ekmek ve roll ekmek çeşitleriyle Eskişehir’in dört bir yanında bulunan 49 büfede satışı gerçekleşen Halk Ekmek, salgın hastalık riskinin arttığı şu günlerde tüm büfelerde el değmeden poşetli bir şekilde halka ulaşıyor. Halk Ekmek’in tünel tipi fırınların yer aldığı tesislerde el değmeden üretildiğini ve tamamının poşetlendiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen "Halk ekmekte temel tüketim maddemiz ekmeği vatandaşlarımıza gıda mühendislerimizin kontrolünde, en sağlıklı ve ekonomik şekilde ulaştırıyoruz. Ülke olarak sıkıntıda olduğumuz bu dönemde Halk Ekmek üretimi konusunda da çok titiz ve yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Tüm ekmeklerimiz salgın haberinin ardından poşetli bir şekilde halkımıza ulaştırmaya başladık. Bu konuda da halkımızdan çok olumlu tepkiler alıyoruz” diyerek Eskişehirlilerin hem Halk Ekmek’i güvenle tüketebileceklerini belirtti. 

Halk Ekmek'in yanı sıra Halk Süt ve Halk Yumurta'da da üretim çalışmalarının titizlikle sürdüğünü belirten Başkan Büyükerşen, kalite ve kontrollerden geçen süt ve yumurtaların da Eskişehirliler tarafından güvenle tüketebileceğini ifade etti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30