Fitnes eğitimleri yeniden başladı

Koronavirüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında Mart ayında tüm spor salonlarını kapatan ve açık alanlarda vatandaşları sporla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte sınırlı sayıda sporcu, maske ve hijyen kurallarına uyarak spor tesislerinde fitnes eğitimlerine yeniden başladı. 

Fitnes eğitimleri yeniden başladı

Her yıl binlerce kişiyi sporla tanıştıran ve farklı mahallelerdeki spor merkezleri ile ücretsiz spor eğitimleri veren Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde eğitimlerine ara vermek zorunda kaldı.

Bu süreçte spor merkezlerindeki bakım çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi Ekim ayının ilk haftasında fitnes eğitimlerine başladı. Şirintepe, Gültepe ve Sütlüce Mahallelerinde bulunan 3 spor merkezinde salona her saat 3 kişi alındığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri "Salonlarımızda tüm önlemleri aldık. 3 merkezimizde de 1 saatlik dilimde 3 sporcu eğitim alıyor. Sonraki 1 saatte ekiplerimiz dezenfeksiyon ve temizlik işlemleri yaparak diğer gruba salonu hazırlıyor. Girişte kayıt yaptıran tüm sporseverlerin ateşini ölçüyoruz. Alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından o saat dilimindeki 3 vatandaşımız da sık sık maske ve hijyen konularında uyarılıyor" diyerek vaka sayılarının azalması durumunda diğer branşlarda da eğitimlerin başlayabileceğini belirttiler. 

Büyükşehir Belediyesi'nin spora ve sporcuya her zaman destek olduğunu belirten vatandaşlar ise modern spor merkezlerinde, alanında uzman eğitmenler ile pandemi kurallarına uyarak spor yapmaktan büyük keyif aldıklarını ifade ettiler.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2020, 01:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30