Geleceğin karikatüristleri yetişiyor

Çocuklara erken yaşta karikatür sevgisi aşılamak ve okul dışı zamanlarını verimli şekilde geçirmeleri amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Karikatür Atölyesi devam ediyor. 

Geleceğin karikatüristleri yetişiyor
banner127

Ekim ayı başında başlayan ve 8-12 yaşları arası 30 çocuğun eğitim aldığı Karikatür Okulu’nda çalışmalar hızla devam ediyor. Atilla Yakşi’nin eğitmen olarak katıldığı Karikatür Okulu’nda çocuklar, aldıkları karikatür eğitimlerinde eğlenceli zaman geçirirken, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde hak temelli karikatürlerini sergileme fırsatı yakalayacaklar. Toplumsal olayları kendi bakış açılarıyla mizahi bir şekilde çalışmalarına yansıtan öğrenciler, güldürürken düşündüren ve okuyucuya mesajlar veren karikatürler çizerek kendi gözlemlerini kağıda döküyorlar. 

Karikatür Okulu’nun çalışmalarını ilgi ile takip eden öğrenciler, hayallerini çizgilerle anlatmanın yolunu öğrendikleri için mutlu olduklarını belirtirken, eğitmen Atilla Yakşi, çocukların küçük yaşlardaki gözlemlerini yetişkinlerin dikkatle dinlemesi gerektiğini ve bakış açılarının sık sık değerlendirilmesinin önemli olduğunu ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30