Hakan Çizmelioğlu’ndan 29 Ekim mesajı

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Hakan Çizmelioğlu’ndan 29 Ekim mesajı

Çizmelioğlu mesajında asırlarca hürriyetinden ve maneviyatından taviz vermeyen Türk Milleti’nin, destansı kurtuluş mücadelesi ile küllerinden doğuşunun en büyük nişanesi olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi; 

‘’Atalarımızın tereddütsüz canlarını vererek, kanlarını dökerek bize vatan yaptığı bu topraklar, tüm dünya için büyük bir değerdir. Varlığına ve hürriyetine kasteden düşmana, tarihi bir cevap veren Türk Milleti cesaretin, azmin ve kararlılığın timsalidir. Bizler de, milletimizle birlikte, bu değere canla başla sahip çalışıyor, mücadelemizi sürdürüyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak hedeflerimizi büyütüyoruz.’’ dedi.

‘’Milli Kurtuluş mücadelesinin ilk kıvılcımından başlayarak her adımında Milli İrade’yi esas alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Cumhuriyet; düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister.’ Bizler bugün, bu misyonu hayata geçirmek gayesi ile büyük gayret içindeyiz.’’ diye sözlerine devam eden AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, ‘’Cumhuriyet; farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada barındıran, büyük bir hoşgörü medeniyetine ev sahipliği yapan, ülkemizde birleştirici değerdir ve hiç şüphesiz geleceğimizin teminatıdır. Türkiye’nin bugün, en büyük atılımlarını gerçekleştirerek, hızla büyüyerek, tüm dünyadaki mazlum ve mağdurların umut kapısı olmasının ardında, bu tarihe sahip çıkan korkusuz ve kararlı bir bilinç vardır. Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 hedeflerimizi gerçekleştirmek, bu bilinci gelecek nesillere aktarabilmemizin de anahtarı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin ve  hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle yad ediyorum’’ dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30