İlk gösteriminde alkış yağmuruna tutuldular

2019-2020 Tiyatro sezonuna üç yeni oyunla başlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, dünyaca ünlü yazar Gogol’ün “Müfettiş” adlı oyununun ilk gösterimini gerçekleştirdi. Prömiyer oyunu için salonu dolduran sanatsever Eskişehirliler oyun sonunda Şehir Tiyatroları oyunlarını ayakta alkışladı.  

İlk gösteriminde alkış yağmuruna tutuldular
banner127

Eskişehir Şehir Tiyatroları 2019-2020 sezonunda ilk kez sahneye koyduğu “ Böyledir Bizim Sevdamız” ve “Vahşet Tanrısı” adlı yeni oyunlarının ardından “Müfettiş” adlı oyununu B.B. Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonu’nda izleyici ile buluşturdu. Yönetmenliğini usta rejisör Murat Karasu’nun üstlendiği, Melih Cevdet Anday ve Erol Güney’in dilimize çevirdiği oyunun koreografisini Özgür Adam İnanç, dekor tasarımını Başak Özdoğan, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını ise Mustafa Kala gerçekleştirdi. Oyunun müziklerini ise Oktay Köseoğlu besteledi. 

Gogol’ün klasik eserlerinden biri olan ve Çarlık Rusya’sı yönetimi altında, küçük kasabalarda yaşayan insanların zaaflarını ve küçük dünyalarını alaya alan “Müfettiş” adlı oyunun ilk gösterimine gelen izleyiciler, oyunun verdiği mesajları önemli ve güncel bulduklarını ve oyunu beğeni ile seyrettiklerini dile getirdiler. 

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçılarından Umut Bazlama, Özlem Boyacı, Emir İzci, Mustafa Kılıkçı, Serhat Onbul, Nagihan Orhan, Savran Perk, Serkan Sezgin, Alp Sunaoğlu ve Sermet Yeşil’in yanı sıra Ceyda Çınar Onbul, Zişan Aktaş, Enes İlçi, Enes Seyrek ve Kürşat Karaman’ın rol aldığı “Müfettiş” adlı oyun, sezon boyunca Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmeye devam edecek.  
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30