banner116

Kadın sağlığı semineri alan Mihalıççıklı kadınlar sertifikalarını aldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal ilçelerde düzenlenen seminerler kapsamında Mihalıççık Yunusemre mahallesinde gerçekleştirilen ve 6 hafta süren “Kadın Sağlığı Eğitim Seminerleri” kadınların katılım belgesi aldığı törenle tamamlandı.

Kadın sağlığı semineri alan Mihalıççıklı kadınlar sertifikalarını aldı
banner115

 2008 yılından bugüne yaklaşık 33 binden fazla kadına danışmanlık ve eğitim hizmeti veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü aracılığıyla ilçelerde yürüttüğü çalışmalarla eğitim faaliyetlerini yaygınlaştırmayı sürdürüyor.

 Son olarak Mihalıççık Yunusemre mahallesinde düzenlenen “Kadın Sağlığıseminerleri, toplamda 6 hafta sürerken eğitimlere 35 kadın katıldı. Seminerlerde kadın sağlığı sorunları, üreme sağlığı, iletişim, haklar gibi çeşitli konularda bilgiler verildi. Kadınlar bu seminerlere aktif katılım sağlarken, hayatlarından örnekler vererek doğru bildikleri yanlışları da paylaşma imkânı buldular.

 Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın’ın da katıldığı törende 35 kadına katılım belgeleri verildi. Seminerlerin kendileri için çok faydalı geçtiğini ifade eden kadınlar, “Hem yeni bilgiler öğrendik hem de merak ettiğimiz sorulara yanıtlar aldık. Eğitimlerde öğrendiklerimizi hayatımızda da uygulayarak daha bilinçli, güçlü ve sağlıklı olacağımızı düşünüyoruz. Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ederiz.” dediler.

 Tören çektirilen fotoğraflarla tamamlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30