Kadınlar sertifikalarını aldılar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) işbirliği ile düzenlenen Kadın Sağlığı Eğitim Programından yararlanan kadınlara sertifikaları verildi.

Kadınlar sertifikalarını aldılar
banner127

Büyükşehir Belediyesi ve TAPV tarafından kadınlara yönelik başlatılan Kadın Sağlığı Eğitim Programında eğitim gören 22 Büyükşehir Belediyesi personeli kadın sertifikalarını aldı. 13 hafta süren programda temizlik, beslenme, güvenli annelik, üreme organları, doğurganlığın düzenlenmesi, üreme sağlığını koruyucu davranışlar, iletişim, cinsel sağlık, kadın hakları ve genel sağlığı koruyucu davranışlar konularında eğitim verildi.
Kadın Sağlığı Eğitim Programının son gününde kadınlara katılım belgelerini veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, “2013 yılından bu yana Kadın Sağlığı Eğitim Programı yürütülüyor. Bu eğitimler çeşitli gruplara düzenlendi. Daha öncede belediye personelimizden bu eğitimleri alanlar oldu. Bizim bu eğitimdeki en önemli amacımız kadınlarımızı güçlendirmek, aileleri güçlendirmek ve koruyucu sağlık hizmetlerinden yararlanma konusunda bir bilinç oluşturmak. Bu bilinci güçlendirmek anlamında ayırdığınız vakit için sizleri yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi. 
Büyükşehir Belediyesi düzenlediği Kadın Sağlığı Eğitimleri ile kadınları güçlendiriyor. 2013 yılında başlayan eğitimlerde Büyükşehir Belediyesi tarafından kurum içinde, kırsal mahallelerden ve Sivil Toplum Kuruluşlarından gelen 500’ün üzerinde kadına eğitim verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30