Kardeşlik ilişkilerimizi güçlendireceğiz

Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Yetkili Temsilcisi Ayrat Gataullin ve beraberindeki heyet Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’yi ziyaret ederek, Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenlenecek olan BRICS+ Şehirler Uluslararası Forumu’na davet ettiler.

Kardeşlik ilişkilerimizi güçlendireceğiz
banner127

 Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Ayrat Gataullin, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilci Yardımcısı Albert İalyshev, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilci Danışmanı Rishat Shamsutdinov ve Eskişehir Kazan Tatarları Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Vedat Doğu, Başkan Ünlüce’yi ziyaret ettiler.

 Ziyarette Ayrat Gataullin, önümüzdeki hafta Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenlenecek olan BRICS+ Şehirler Uluslararası Forumu’na Başkan Ünlüce’yi davet etti. Ayrat Gataullin, BRICS+ toplantıları kapsamında birçok organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek, “Sizleri de aramızda görürsek çok mutlu oluruz.” ifadelerini kullandı.

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 1995 yılında yapılan protokolle ilk kardeş şehrinin Kazan olduğunu hatırlatan Başkan Ünlüce, “İlişkilerimizin canlanması için her türlü iş birliğine hazırız. Kazan ve Eskişehir’in kültürleri birbirine çok yakın bu nedenle ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz.” dedi.

 Ziyaret sonunda Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Yetkili Temsilcisi Ayrat Gataullin, Ünlüce’ye gösterdiği yakın ilgi ve nazik misafirperverliği için teşekkür ederek Tataristan’ın geleneksel kıyafetlerinin giydirildiği bebek hediye etti.

 Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30