Kırsalda küreme çalışmaları yapıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi havaların soğumasıyla birlikte gece etkisini gösteren kar yağışına anında müdahale ederek özellikle kırsal yolların kapanmasını önlüyor.

Kırsalda küreme çalışmaları yapıldı
banner127

Mihalıççık, Alpu ve Seyitgazi başta olmak üzere ilçelerde etkisini gösteren kar yağışına müdahale etmek için ekipler 7/24 teyakkuz halinde bekliyor. 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri kentin yüksek kesimlerinde yağan karın ardından Mihalıççık, Alpu ve Seyitgazi'nin mahallelerinde kar küreme çalışmalarına başladı. Eskişehir’in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası ekipler sürücülerin emniyetli bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarına hız verirken, ayrıca buzlanma riskine karşı da gün boyunca riskli bölgelerde tuzlama çalışması gerçekleştirildi. 

Eskişehir genelinde kar yağışına karşı gerekli önlemlerin alındığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kırsalda karla küreme çalışmalarının sürdüğünü, kent merkezinde ise yüksek yerlerde tuzlama ve kontrol çalışmalarının devam ettiğini ifade ettiler. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30