banner123

Masal Şatosu 4 Ekim'de renklendi

Her şey çocuklar için sloganıyla hizmet veren ancak pandemi nedeniyle Mart ayından beri ziyarete kapalı olan Masal Şatosu, online atölyelerin yanı sırapandemi koşullarına uygun sınırlı sayıda katılımcı ile açık hava etkinliklerine de devam ediyor.

Masal Şatosu 4 Ekim'de renklendi
banner115

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında Mart ayında Masal Şatosu'nu önlem amaçlı ziyarete kapatan, ve 6 aylık süreçte çocuklar için birçok online atölye ve etkinlik düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, pandemi koşullarına uygun şekilde çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Sınırlı katılımcı ile Masal Şatosu atölye alanında gerçekleştirilen etkinlikte 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle renkli bir atölye düzenlendi. Çocuklarda hayvan sevgisi konusunda farkındalık yaratmak için düzenlenen ‘Küçük Dostum Ne Diyor?’ atölyesinde, Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi üzerinden tüm canlıların ihtiyaçları konusunda fikir alışverişi gerçekleştiren çocuklar, atölye sonunda farklı ürünleri kullanarak kendi elleriyle hazırladıkları kuş yemliklerini de canlılar için çeşitli noktalara bıraktılar. Pandemi döneminde çocukların evde sıkıldığını ve bu gibi açık hava etkinliklerinin çok değerli olduğunu belirten aileler, Büyükşehir Belediyesi’ne ve Masal Şatosu personeline etkinlik dolayısıyla teşekkür ettiler.

Yeni atölyelerin planlandığını ve sosyal medya üzerinden ailelerin etkinlikleri takip edebileceğini ifade eden Masal Şatosu yetkilileri, Masal Şatosu Youtube hesabından da çocukların birbirinden eğlenceli ve öğretici videolara ulaşabileceğini belirttiler. 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner124

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30