Medikal ekipman üreterek destek oluyorlar

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında birçok tedbir alan ve toplum sağlığı için özveriyle çalışan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sağlık çalışanları için medikal ekipman üretiyor. Bilim Deney Merkezi ve belediye atölyelerinde seri üretime geçen Büyükşehir Belediyesi, gelen talepler doğrultusunda Eskişehir’de hizmet veren hastanelere ekipmanları teslim edecek. 

Medikal ekipman üreterek destek oluyorlar
banner127

Türkiye’de 80’e yakın kentte 1500’den fazla yazıcı ile başlatılan harekat kapsamında CNC tezgahlar, lazer kesim cihazları ve motorcu kuryeler, bu üretim ve dağıtım konusunda ortak hareket ediyor. 3 Boyutlu Yazıcı Ağı’na dahil olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de Bilim Deney Merkezi başta olmak üzere atölyelerinde sağlık çalışanlarına ekipman üretiyor.

Sağlık çalışanlarına destek olmak için üretimin hızla devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Küresel bir soruna karşı millet olarak ortak bir mücadele veriyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi olarak aldığımız önlemlerin yanı sıra sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik Bilim Deney Merkezimiz ve atölyelerimizde harekete geçtik. Türkiye’de başlatılan ortak mücadeleye biz de Bilim Deney Merkezimiz ve atölyelerimizden destek veriyoruz. Yüz siperliklerinin büyük önem taşıdığı hastanelerimizde özveriyle çalışan sağlık çalışanları için seri üretime geçtik. Hem 3 boyutlu yazıcılarımız ile hem de maliyeti düşürecek olan silikon kalıplar ile 1 kişinin günde 50’ye yakın üretim yapabileceği bir modele geçtik” diyerek Eskişehir’de hizmet veren ve koruyucu siperlikleri talep eden hastanelere ekipmanların ücretsiz olarak verileceğini belirttiler. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30