Mustafa Komar'dan kutlama mesajı

MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mustafa Komar'dan kutlama mesajı
banner127

Gazeteciliğin, bilgi,birikim ve yeteneğin etkin bir şekilde harmanlandığı önemi mesleklerin başında geldiğine mesajında işaret eden Mustafa Komar, gelişen ve değişen dünyanın en büyük ihtiyaçlarından biri olan iletişim,haberleşme ve toplumsal duyarlılığı ortaya koyan düşüncelerin, gazetecilerin süzgecinden geçerek okuyuculara aktarıldığını ifade etti.

Mesajında vatandaşlarımızın doğrudan bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi adına büyük emekler harcayan gazetecilerin riskli ve zor şartlar altında görevlerini yürüttüklerini dile getiren  Başkan KOMAR, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından ve temel taşlarından biri olan basının,düşünce ve haber alma özgürlüğünü sağlayan etkili araçlardan biri olduğuna vurgu yaptı.

Komar mesajında daha sonra şu değerlendirmelerde bulundu: “ Kamu yararına yönelik hizmetler gerçekleştiren gazeteciler, yerelden genele sosyal ,ekonomik, kültürel alanlardaki gelişime katkı sağlamak suretiyle ülkemizin gelişimine de doğrudan katkıda bulunmaktadırlar. Toplumun gözü kulağı, sesi olan; vatandaşlarımızın haber alma hakları adına fedakarlık içerisinde çalışan basın mensuplarımız aynı zamanda demokrasimizin ve ifade hürriyetinin vazgeçilmez bir unsurudur. Ancak bu özgürlüğün ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne kastı kesinlikle olmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, zor şartlar altında halkımıza bilgi alışverişi sağlayan değerli basın çalışanı kardeşlerimizin  21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına meslek hayatlarında başarılar diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30