Sanatseverler bu oyunu bekliyor!

Türk Tiyatrosunun en önemli yazarlarından Turgut Özakman’ın oyunu ‘Duvarların Ötesi’ Aralık ayında Eskişehir Şehir Tiyatroları sahnelerinde Eskişehirli tiyatro severler ile buluşmaya hazırlanıyor.  

Sanatseverler bu oyunu bekliyor!
banner127

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni sezonda sahneleyeceği ‘Duvarların Ötesi’ adlı oyununun yönetmen koltuğunda usta rejisör Murat Atak oturuyor. Özakman’ın klasik eserlerinden biri olan oyunun kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Mustafa Kala ve dekor tasarımını ise Ahmet Ertap üstleniyor.

Turgut Özakman’ın 50’li yılların sonuna doğru kaleme aldığı ve beyaz perdeye de uyarlanan Duvarların Ötesi, suça eğilimin ve suçu doğuran sebeplerin psikoloji dışında, ekonomik ve sosyal yetersizliklerden de kaynaklanabildiğini vurgulayarak, meseleyi hapisten kaçan bir grup mahkûmun yaşadıkları üzerinden ele alıyor. 

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçılarının provalarını aralıksız sürdürdüğü yeni oyunuyla Aralık ayı başında Eskişehir izleyicisi ile buluşacak ve sezon boyunca Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmeye devam edecek.  
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30