banner118

Sanatseverleri büyülediler

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bu haftaki programında genç solistleri sahnede ağırladı. 10-15 yaşları arasındaki 12 solist, Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen konserde Eskişehirli sanatseverleri büyüledi.

Sanatseverleri büyülediler
banner115

Ender Sakpınar’ınorkestra şefliğini yaptığı konserde, keman sanatçıları İlke Işı Tuncer, İdil Dündar, viyolonsel sanatçıları Nehir Nisa Alemdar, Sarp Sümbül, Zeynep Arslan, korno sanatçıları Kağan Berişa, Yağmur Sena Üner, Ekin Tuna Tatar, piyano sanatçıları Defne Erdem, Arya Su Gülenç, Yahya Azimoğlu ve silofon sanatçısı Efe Yaşar sahne aldı. Mozart, Vivaldi, Haydngibi sanatçıların eserlerini seslendiren genç solistler seyircilerden tam not aldı. 2004- 2009 doğumlu olan solistler Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile aynı sahnede başarılı performanslar sergiledi.
Konser açılışında konuşan Ender Sakpınar, “Pırıl pırıl çocukların sanat aşkı her şeye değer. Ailelerinin onların yanında olmaları ve zorlukları birlikte göğüslermeri, sürekli desteklemeleri, şehirlerinden kalkıp gelmeleri orkestrayla sadece bir kısa bölüm çalabilmek için. Bunun anlamı çok büyük. Yolun başındalar henüz ama onları nasıl bir geleceğin beklediğini görmeleri için bu sahne bir fırsat. Eskişehir’in sanata bakışı çocuklara bu imkanları sağlıyor. Tek amacımız çocuklarımıza aydınlık yarınlar sunmak. Bunun bir parçası olmaktan bende gurur duyuyorum” dedi. 
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası konserleri 23 Nisan Salı günü 20.00’de Musa Göçmen’in yöneteceği “Funniest Maestro Konseri ile devam edecek.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 00:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30