Şehir Tiyatroları perdelerini açıyor

2001 yılında perdelerini açan ve 19 yıllık süreçte 126 farklı oyun, 5 binden fazla temsil ve 1 milyon 500 binin üzerinde seyirciye ulaşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 20. yılında birbirinden renkli oyunlarıyla pandemi koşullarına uygun olarak seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. 

Şehir Tiyatroları perdelerini açıyor

Eskişehir başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanındaki turneleri ile tiyatro severlerin büyük beğenisini kazanan Eskişehir Şehir Tiyatroları, 'Sağlıkla ve Sanatla' sloganıyla 2020-2021 sezonu için çalışmalarını sürdürüyor. 2001 yılında Türkiye'nin 3. ödenekli Şehir Tiyatroları olarak kurulan ve bu süreçte birbirinden özel oyunları sanatseverler ile buluşturan Eskişehir Şehir Tiyatroları, Eskişehir'in yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana başta olmak üzere Türkiye'de ve farklı ülkelerde 1 milyon 500 binin üzerinde tiyatro severe ulaştı. Kültür sanat faaliyetlerini yalnızca kendi oyunlarıyla da sınırlı tutmayan Şehir Tiyatroları, bir çok Opera, Bale ve Tiyatro'yu da Eskişehir'de konuk etmektedir. Ayrıca 19 yıllık tarihinde 15 yıldır üst üste düzenlediği Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali ile de dünyanın dört bir yanından birbirinden özel tiyatro gruplarını Eskişehir'de çocuklar ve gençlerle buluşturan Şehir Tiyatroları, pandemi nedeniyle yaklaşık 7 aydır pandemi nedeniyle seyircilerinden uzak kaldı.

Salgın hastalık sürecinde hem kurumların hem de vatandaşların belli kurallara uyması ve bu zorlu sürecin en az zararla atlatılması için bir dizi önlemler alarak yeni sezona “Sağlıkla ve Sanatla” sloganıyla başlayan Şehir Tiyatroları, Ekim ayında iki yeni oyun ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30