"Seven Adamlar” caz yedilisi sahne aldı

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat çalışmalarının hafta içi programında yer alan oda müziği konserinde,  piyanist, aranjör ve besteci Ali Aykaç’ın son projesi olan “Seven Adamlar” caz yedilisi sahne aldı.

"Seven Adamlar” caz yedilisi sahne aldı
banner127

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Ergin Orbey Sahnesi’nde gerçekleştirilen konserde, caz dinleyicilerine sıra dışı bir konser verildi. Besteci Ali Aykaç’ın eserlerinin seslendirildiği konserde Atilla Şentin, Ali Erol, Toprak Uysal, Harun İnal, Ali Aykaç, Yusuf Ülger ve Serkan Alagök sahne aldı. Eserleri başarılı bir şekilde yorumlayan sanatçılar, konser sonrası büyük alkış aldılar. 
Eskişehirli sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde konuşan besteci Ali Aykoç “Seven Adamlar caz yedilisi olarak Eskişehir’de sahne almaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz. Eskişehir,  kültürün ve sanatın her alanda yaşandığı bir kent. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibine bizleri Eskişehirliler ile buluşturduğu için teşekkür ediyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın gelecek programında “Genç Solistler Konseri” sanatseverler ile buluşacak. 26 Nisan Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenecek konserde Ada Yalın Yücel, Şehri Alara Hekimoğlu, Zeynep Cengiz, Rukiye Ayben Sever, Efe Emir Ersöz, Çağla Karakuş, Beril Can, İrem Alpaslan, Sezin Ege Kabaklı, Cansu Naz Eriş sahne alacak. Konserin orkestra şefliğini ise PatrickSouıllot yapacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30