Sokak fotoğrafçıları ezber bozuyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde başlayan ve 5 hafta sürecek olan Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi, bu alanda başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Abdülkadir Karataş’ın sunumuyla başladı.

Sokak fotoğrafçıları ezber bozuyor
banner127

Sokak fotoğrafçılığın usta yorumcusu, fotoğraf sanatçısı, gazeteci Abdülkadir Karataş, ‘Sokak Fotoğrafçılığında Ezber Bozan Bakış’ adlı sunumuyla Gençlik Merkezi’nde fotoğraf tutkunlarına eğitim verdi. Farklı bakış açısı ve fotoğraflarıyla bambaşka bir yaşamın uçlarında, üç farklı fotoğraf sunumu yapan Abdülkadir Karataş, ESMEK bünyesinde hizmet veren Gençlik Merkezi öğrencileri ve fotoğraf severlerden oluşan 40 kişilik davetlinin sorularını yanıtladı.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinde gerçekleşen sunumdan sonra Abdülkadir Karataş, katılımcılarla birlikte Odunpazarı Evleri’nin sokaklarında uygulamalı olarak sokak fotoğrafçılının püf noktalarını anlattı. Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi’nin iki gün konuğu olan fotoğraf sanatçısı Karataş, Eskişehir’in sokak fotoğrafçılığının en güzel biçimde yapılabileceği yaşayan, dinamik ve fotojenik sokaklara sahip olduğunu vurgulayarak, “Eskişehir’e yeniden gelerek, bir hafta süreyle sokaklarında, caddelerinde çekim yapacağım. Gerçekten Eskişehir’de bu işle uğraşan arkadaşlarımız çok şanslı” dedi.

Gençlik Merkezi tarafından ücretsiz olarak verilen sokak fotoğrafçılığı atölyesinden faydalanan katılımcılar ise kendilerini Abdülkadir Karataş ile buluşturdukları için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30