Mehmet'in de düşüncesi önemli!

Eskişehirspor Sportif Direktörü Ayhan Taşçı Radyospor’da Salim Manav’ın sorularını yanıtladı.

Mehmet'in de düşüncesi önemli!

Canlı yayına telefonla bağlanan Ayhan Taşçı özellikle Mehmet Özcan konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu.

Taşçı programda özetle şu ifadeleri kullandı; “Mehmet Özcan konu spor kamuoyunda kendine çok önemli bir yer edindi. Kendisi TFF 1.Lig’de forma giyen en kıymetli oyunculardan birisi. Gelecek adına çok büyük bir potansiyele sahip. Eskişehirspor altyapısının Türk futboluna kazandırdığı önemli isimlerden birisi olma yolunda da hızla ilerliyor. Kendisi Eskişehirspor’u çok seven bir isim. Kendisi ile sürekli görüşüyoruz. Biz hem Mehmet’e hem de Eskişehirspor’a fayda sağlayacağına inandığımız bir teklif geldiğinde durum değerlendirmesi yapacağız. Net olarak söylemek gerekirse Mehmet Özcan için kulübümüze gelen yazılı bir teklif yok. Gayri resmi yollardan görüşmeler olabilir. Yöneticiler kendi aralarında temas halinde olabilirler. İlla ki de vardır. Sadece Beşiktaş değil birçok kulübün Mehmet Özcan’ı takip ettiğini ve istediğini biliyoruz.

Başakşehir yönetimi ile Cemali Sertel transferinden kaynaklı çok güzel temaslarımız oldu. Kendileri de bizden geçtiğimiz yıl 5 oyuncumuz için öncelikli transfer hakkının tanınabilmesi adına yazılı bir talepte bulundular. Bizde uygun gördük ve Mehmet Özcan’ında dahil olduğu 5 oyuncu için teklif gelirse size haber vereceğizi teyit eden bir belge imzaladık. Bu 5 oyuncumuzdan birisine resmi teklif geldiğinde Başakşehir’e bildirmek durumdayız. Başakşehir yönetimi de 24 saat içerisinde geri dönüş yapmaz veya sorun yok derlerse o oyuncunun transferini gerçekleştirebiliyoruz. Biz futbolcularımızında görüşlerine önem veriyoruz. Oyuncularımızın istemeyeceği bir transfere de asla izin vermeyiz.

Mehmet Özcan’ın bonservisi konusunda da çok şey yazılıp çiziliyor. Eskişehirspor’un yaşadığı mali problemleri herkes biliyor. Türk futbol kulüplerinin yüzde 90’ı mali problemler yaşıyor. Bu kulüplerden biriside biziz. Eskişehirspor’un yaşadığı bu mali problemleri fırsat bilerek bu durumdan faydalanmak isteyen kulüpler ve insanlar var. Bu da bizi çok üzüyor. Bu tarz yaklaşımları doğru bulmuyoruz. Mehmet Özcan’ı düşük bedellere bıracak bir kulüp değiliz. Bizi memnun edecek rakamların konuşulmadığı sürece de Mehmet veya hiçbir oyuncumuzu bırakmayız.

Basında Mehmet Özcan için 3 milyon Euro istediğimiz şeklinde haberler çıktı. Doğru bu bizim gönlümüzden geçen rakamdır. Ancak Türk futbol piyasasındaki ekonomik problemlerinde farkındayız. Biz sadece Eskişehirspor’a gelecek parayı değil, Mehmet Özcan’ın geleceğini de düşünüyoruz. Makul bir rakama ve Mehmet Özcan’ın kariyerine çok katkı sağlayacağına inandığımız bir teklif geldiğinde de yöneticilerimiz durum değerlendirmesi yaparlar.

Ulusal lisans alınması adına imzalar toplamaya devam ediyoruz. Yöneticilerimiz gerekli görüşmeleri devam ettiriyorlar. Eskişehirspor’dan alacağı olan insanlara seslenmek istiyorum. Bu dönemde bir kulübü yaşatmak kolay değil. Alacaklarınız bakidir. Hakkınızdır. Ancak bu kulübün de yaşaması gerekiyor. Gelin Eskişehirspor’u birlikte yaşatalım. “

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 16:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
sonuç
sonuç - 3 yıl Önce

sonuç 1 milyona gitti desenize? yazık

SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27