Hatay'da 2 şüpheli gözaltında

Süleyman Soylu, Hatay'daki orman yangınına ilişkin, "Yangının çıkış nedenleriyle ilgili tahkikat devam ediyor. Tabi dünden itibaren Türkiye genelinde yangının terör örgütü tarafından gerçekleştirildiği hususunda bir yaygın kanat söz konusu." dedi.

Hatay'da 2 şüpheli gözaltında

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'daki orman yangını hakkında,"Şu anda 2 kişi gözaltında. Arkadaşlarımız soruşturmaları sürdürüyor" açıklamasında bulundu.

"Yangının çıkış nedenleriyle ilgili tahkikat devam ediyor. Tabi dünden itibaren Türkiye genelinde yangının terör örgütü tarafından gerçekleştirildiği hususunda bir yaygın kanat söz konusu. Tabi bizim bu konudaki tahkikatımız devam ediyor" ifadelerini kullanan Bakan Soylu, şunları kaydetti:

"1 Ocaktan bugüne kadar, terör örgütünün çeşitli adlar altında üstlendiği, Ateşin Çocukları da dahil olmak üzere yaklaşık 850 olay var. Bu olayların 400'ü hiç yok. Hiç baki olmamış. Neden? Bunlar da bir çeşit terör propagandasıdır.

Bu olayların 300'ünün tüm adli araştırmalar sonucu kontaktan, elektrikten, herhangi bir ihmalden kaynaklandığı savcılıklarımızca tespit edilmiş. Yaklaşık 90'ının soruşturması devam ediyor. 22'sinin PKK terör örgütüyle irtibatlı olabileceği konusunda hem savcılıklarımızın hem güvenlik birimlerimizin tespiti söz konusu."

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30