Allah milletimizi doğal afetlerden korusun

MHP Lideri Devlet Bahçeli açıklamasında eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın vefatı münasebetiyle başsağlığı diledi ve İzmir’de meydana gelen depremle ilgili geçmiş olsun dileklerini iletti.

Allah milletimizi doğal afetlerden korusun

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli twitter üzerinden yaptığı açıklamada eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın vefatı münasebetiyle başsağlığı diledi ve İzmir’de meydana gelen depremle ilgili geçmiş olsun dileklerini iletti. MHP Lideri Bahçeli'nin açıklaması şu şekilde:

"Türk devlet ve siyaset hayatının saygın isimlerinden olan, eski Başbakanlarımızdan, Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Sayın Ahmet Mesut Yılmaz’ın vefatından büyük bir üzüntü duydum. Merhum Yılmaz’ın ülkemize hizmetleri unutulmayacak, her zaman takdirle hatırlanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Merhum Ahmet Mesut Yılmaz’a Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor; muhterem ailesine, sevenlerine ve aziz milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

Merkez üssü İzmir Seferihisar açıkları olarak tespit edilen, Ege ve Marmara Bölgesi’nin geniş bir alanında hissedilen 6,6 şiddetindeki deprem milletimizi haklı olarak endişelendirmiştir. Bayraklı ve Bornova ilçelerimizde bazı binaların yıkıldığı da anlaşılmaktadır.

Deprem enkazı altında kalan vatandaşlarımızın yaralı olarak kurtarıldıkları yapılan açıklamalarla sabittir. Tesellimiz şu ana kadar can kaybına dair herhangi bir bilginin kamuoyuyla paylaşılmamasıdır. Dileğimiz hiçbir kardeşimizin hayatını kaybetmemesidir.

Şiddetli depremden etkilenen İzmirli vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Yaralılarımıza şifa diliyorum. Devlet-millet dayanışmasıyla zorlukların üstesinden gelineceğine inanıyorum. Niyazım odur ki, Allah milletimizi doğal afetlerden korusun, her türlü musibetten esirgesin."
 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30